maj 5, 2017

Porady mieszkaniowe

Kamienice powracają do łask, coraz więcej osób docenia ich potencjał. Poza niezwykłym charakterem i klimatem ich dużą zaletą jest lokalizacja w centrum miasta. Oglądając oferty nieruchomości znajdziemy wiele odnowionych czytaj więcej.

Na rynku nieruchomości nadal trwa hossa, ale uzyskanie dobrej ceny za mieszkanie czy dom to nadal życzenie wielu zbywców. Istnieje kilka sposobów na uzyskanie nieco wyższej ceny niż się pierwotnie zakładało.Mieszkanie przed sprzedażą czytaj dalej.

Święta to okres, na który czekamy ze zniecierpliwieniem przez cały rok. Już w pierwszych tygodniach listopada zaczynamy rozglądać się za świątecznymi ozdobami, szukać pierwszych prezentów. Każdego roku pragniemy czytaj dalej.

Lubimy wypoczywać w otoczeniu wody i zieleni, a jeziora spełniają oba wymagania. Polska staje się atrakcyjna turystycznie również dla obcokrajowców. Posiadanie nieruchomości nad jeziorem  czytaj dalej.

Mieszkanie w dużym mieście staje się coraz mniej atrakcyjne, a ucieczka na obrzeża staje się alternatywą dla codziennego zgiełku. W potrzeby mieszkańców miast wpisują się nowe projekty deweloperów, którzy oferują  czytaj dalej.

Mieszkanie to duża inwestycja, zazwyczaj chcemy, aby była dla nas bezpieczna. Poznaj 4 zasady dzięki, którymzakup mieszkania będzie dla ciebie bezpieczny i zmniejszy stres związany z nabyciem nowej  czytaj więcej.

Poszukując mieszkania na rynku wtórnym mamy do wyboru mieszkania w blokach z wielkiej płyty, nieco nowsze mieszkania z cegły oraz zabytkowe kamienice. Każde z tych mieszkań ma swój urok. Mieszkanie wiąże nas z danym miejscem zazwyczaj na kilka lat, dlatego warto dobrze się zastanowić czytaj dalej.

Kupno mieszkania powinno być przemyślaną decyzją, aby było bezpieczne należy się do tego odpowiednio przygotować. Własne mieszkanie to marzenie, które można zrealizować bez większego stresu. Dzięki naszym krokom zakup mieszkania nie będzie cię już przerażał czytaj dalej.

Wymówek mam zawsze wiele, ale stworzenie domowego budżetu i trzymanie się planu pomoże nam uzbierać wymaganą kwotę wkładu własnego. Na początek warto skupić się na zaoszczędzeniu na wkład własny. Nadal obowiazuje minimalny wkład wlasny wynoszący 10 proc. wartości  czytaj dalej.

Mieszkania z rynku wtórnego nadal cieszą się sporym zainteresowaniem, pomimo iż deweloperzy w ostatnich latach oferowali klientom mieszkania w rozsądnych cenach. Główną zaletą mieszkania od innego właściciela jest możliwość szybszej  czytaj dalej.

Szukanie swojego miejsca na ziemi nie jest łatwe, ale można znaleźć swoją przystań – wszystko zależy od naszych priorytetów oraz budżetu. Analiza rynku nieruchomości pozwoli nam zauważyć wiele prawidłowości, między innymi to, że za kwotę  czytaj dalej.

Masz już dość swojego ciasnego mieszkania, ale chcesz je korzystnie sprzedać? W tym celu musisz stworzyć dobre ogłoszenie sprzedaży mieszkania. Pisząc ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, kierujmy się podstawową zasadą krótko, zwięźle i na temat czytaj dalej.

Koszty remontu uzależnione są od rozmachu, z jakim zamierzamy odnawiać nasze cztery kąty. Remont możemy wykonać własnymi silami lub skorzystać z oferty firmy remontowej. Przy remoncie mieszkania można skorzystać z kredytu gotówkowego bądź pożyczki hipotecznej czytaj dalej.

Same koszty kredytu hipotecznego zaciąganego pod zakup mieszkania z rynku wtórnego to nie jedyne wydatki. Powinniśmy się przygotować na koszty, które nie widnieją w Tabeli Opłat i Prowizji. Do kosztów poza kredytowych należy zaliczyć wszelkie formalności związane czytaj dalej.

Dom to miejsce, w którym chcemy wygodnie wyciągnąć się na sofie z ulubioną książką, bawić się z dziećmi na włochatym dywanie, czy zgasić światło w sypialni i zanurzyć się w objęciach Morfeusza. Za oknem deszcz, w pracy ciężkie sztuczne oświetlenie i szare ściany. Kiedy wracacie do domu czytaj dalej.