Jaką nieruchomość wybrać na inwestycję?

Lubimy wypoczywać w otoczeniu wody i zieleni, a jeziora spełniają oba wymagania. Polska staje się atrakcyjna turystycznie również dla obcokrajowców. Posiadanie nieruchomości nad jeziorem może okazać się najlepszą inwestycją. Niskie stopy procentowe nie zachęcają do inwestowania w lokaty, natomiast nieruchomości jak najbardziej.

Jaką lokalizację nieruchomości wybrać?

Bez względu na to, czy naszym zamiarem jest zakup nieruchomości prywatnie, czy w celach zarobkowych najważniejsza jest lokalizacja. Terenów z dostępem do jeziora jest niewiele, co dodatkowo podnosi wartość domu nad jeziorem.

 

Co sprawdzić przed kupnem domu?

Stan prawny kupowanego domu pomoże nam uniknąć wielu problemów na przykład z wybudowaniem innej nieruchomości. Decydując się na dom nad jeziorem, najpierw kupujemy grunt, który należy sprawdzić.

Kupowana nieruchomość nie powinna mieć żadnych prawnych ani finansowych obciążeń. Ponadto przed podpisaniem umowy zakupu, należy dowiedzieć się, czy na kupowanym gruncie można wybudować dom.

Jak zarabiać na nieruchomości?

Zazwyczaj sporej wielkości grunty z dostępem do jeziora nabywane są w celach komercyjnych, gdzie mamy możliwość zarobkowania. Po sprawdzeniu naszego gruntu lub całej nieruchomości, należy skupić się na jej usytuowaniu. Poza bajkowym widokiem do naszego domu nad jeziorem powinien być również dobry dojazd.

Bogactwo polskich jezior zachęca do ich odwiedzania. Naszym przyszłym letnikom należy zapewnić atrakcje. Idealnym rozwiązaniem jest nabycie gruntu w miejscu, gdzie dobrze jest rozwinięta infrastruktura, gastronomia oraz atrakcje turystyczne, takie jak szlaki piesze i rowerowe, rowery wodne czy możliwość łowienia ryb.

Dom nad jeziorem to nie tylko nieruchomość z przyszłością, ale również możliwość czynnego zarobkowania przez cały okres. Lasy i jeziora najbardziej popularne są w okresie letnim, ale nikt nie zaprzeczy, że polska złota jesień jest również ujmująca jak zima.

Nieruchomości nad jeziorem zyskują na coraz większej wartości, a dowodem na to jest wzrastająca kwota za jeden metr kwadratowy gruntu z dostępem do wody. Z każdym rokiem zapotrzebowanie na takie lokalizacje będzie rosło. Jeziora to świetna alternatywa dla tłocznych nadmorskich kurortów.

W jaki sposób sfinansować zakup domu nad jeziorem?

Dom nad jeziorem można sfinansować angażując własne oszczędności lub skorzystać z kredytu hipotecznego. Jeśli natomiast decydujemy się na zakup działki to najlepszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu gotówkowego.

Kredyt hipoteczny można zaciągnąć na zakup gotowej nieruchomości lub na jej budowę. W przypadku budowy domu, należy posiadać grunt na własność.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem na zakup domu zapraszamy do kontaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *