maj 5, 2017

Wynajem mieszkania

Wynajem nieruchomości  nad morzem w celach komercyjnych zyskał na popularności pod koniec lat 90 ubiegłego stulecia. Nieruchomości nad morzem to spełnienie marzeń o plaży, piasku i nieograniczonym dostępie do relaksu. Przyjrzymy się bliżej cieniom i blaskom wynajmu nieruchomości nad morzem czytaj dalej.

Wiele osób decyduje się na zakup nowego mieszkania z rynku pierwotnego, które w ostateczności będzie wynajmowane. Poniżej kilka wskazówek jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, a nastepnie przeznaczyć je na wynajem. Przed ostateczną decyzją o wyborze firmy deweloperskiej, która czytaj dalej.

Dobrze skonstruowana umowa najmu nieruchomości to podstawa przy wynajmowaniu mieszkania zarówno dla właściciela nieruchomości, jak i wynajmującego. Poza samą umową najmu, należy dodatkowo sporządzić protokół zdawczo – odbiorczy przekazania nieruchomości. Wszelkie normy  czytaj dalej.

Jeszcze do niedawna rozliczenie za wynajem mieszkania było znacznie prostsze, według nowych wytycznych Urzędy Skarbowe będą na nowo rozliczać najemców. Właściciele, co najmniej trzech nieruchomości, które są wynajmowane postrzegani są jako przedsiębiorcy i nie mogą stosować ryczałtowego rozliczenia najmu czytaj dalej.

Wynajem mieszkania w korzystnej cenie bywa trudy, ale dzięki paru trikom uda nam się korzystnie zaprezentować mieszkanie na wynajem. Przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości przepustką do sukcesu okazuje się dobrze wykonane zdjęcie. Rynek nieruchomości jest dość nasycony, dlatego warto odpowiednio czytaj więcej.

Mieszkania z rynku wtórnego nadal cieszą się sporym zainteresowaniem, pomimo iż deweloperzy w ostatnich latach oferowali klientom mieszkania w rozsądnych cenach. Główną zaletą mieszkania od innego właściciela jest możliwość szybszej przeprowadzki niż w sytuacji zakupu mieszkania zrynku pierwotnego, gdzie z reguły czeka czytaj dalej.

Najczęściej mieszkania z rynku wtórnego wymagają remontu, a tym samym ich cena jest niższa niżmieszkania na rynku pierwotnym. I to waśnie niska cena jest okazją, z której warto skorzystać. Jednak przed zakupem nieruchomości do remontu, należy przeanalizować kilka kwestii, aby nasza inwestycja okazała się opłacalna. Przede wszystkim należy zastanowić się, czy remont nie jest zbyt wymagający i zbyt kosztowny czytaj dalej.