Jak się mieszka nad morzem?

Szum morza, spacery o wschodzie czy zachodzie słońca to klimat, o którym marzy wiele osób mieszkających w rozpędzonym mieście. To, jak będzie się mieszkało nad morzem uzależnione jest od lokalizacji oraz przeznaczenia nieruchomości. Jeśli planujesz wyprowadzić się z miasta na stałe i osiedlić się w nadmorskiej miejscowości, warto rozważyć lokalizacje mniej zatłoczone. Natomiast, jeśli mieszkanie nad morzem ma stanowić źródło zarobku lokalizacja blisko popularnych kurortów nadmorskich może być ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie apartamentu nad morze.

Co brać pod uwagę przy wyborze apartamentu nad morzem?

Przed zakupem apartamentu nad morzem, warto wybrać się w jego okolice, aby poznać klimat oraz atrakcje jakie nam oferuje miejscowość nadmorska. Warto się zastanowić nad doborem najemców. Jeśli planujemy wynajmować apartament młodym parom bez dzieci i zwierząt, to warto rozważyć okolice dużych kurortów turystycznych z bogatą ofertą wakacyjną.

Rodziny z dziećmi będą zainteresowane atrakcjami w postaci bliskiego dostępu do plaży, basenów czy parków zabaw. Natomiast osoby starsze pragną raczej spokoju i ciszy, więc apartament powinien być zlokalizowany bliżej lasów, parków i terenów zielonych.

Jak spełnić marzenie o  własnym apartamencie nad morzem?

Własna nieruchomość nad morska może okazać się wyzwaniem dla domowego budżetu oraz oszczędności. Bardzo często po przekalkulowaniu okazuje się, że zakup apartamentu musi zaczekać. Jednym z rozwiązań jest kredyt hipoteczny, który pozwala na zakup własnej nieruchomości.

Najważniejszym warunkiem przy kredycie hipotecznym jest posiadanie zdolności kredytowej, która pozwala na spłacanie zadłużenia hipotecznego. Obliczenie zdolności kredytowej uzależnione jest od wewnętrznych procedur banku. Najczęściej do wyliczenia zdolności brane są takie parametry jak dochód, ilość osób w gospodarstwie domowym oraz inne zobowiązania wobec banków. Więcej o zdolności kredytowej przeczytasz tutaj.

Przy kredycie hipotecznym bank wymaga ustanowienia zabezpieczenia, którym jest kredytowana nieruchomość. Do czasu spłaty zadłużenia kredytowego bank jest wpisany do hipoteki nieruchomości jako wierzyciel.

Apartament od dewelopera?

Decydując się na kredyt hipoteczny, warto wiedzieć, że środki kredytowe należy przeznaczyć na wskazany cel, którym jest apartament nad morzem. Taki apartament może pochodzić zarówno z rynku wtórnego, jak i rynku pierwotnego. Decydując się na mieszkanie nad morzem zależy nam czajczy na ładnych widokach, zarówno rynek wtórny, jak i pierwotny oferuje nieruchomości w korzystnych lokalizacjach.

O tym jak kupić nieruchomość na rynku pierwotnym przeczytasz tutaj.

Jesteś zainteresowany/a kredytem hipotecznym na apratament? Zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *