maj 5, 2017

Kredyt hipoteczny

Niewielu kredytobiorców wie, że oprocentowanie kredytu hipotecznego składa się z marży banku oraz stopy referencyjnej. Jednym elementem oprocentowania, które podlega negocjacjom z bankiem jest marża, czyli zysk dla banku czytaj dalej.

Przybywa osób chętnych do zamieszkania w naszym kraju. Banki stworzyły możliwość ubiegania się o kredyt dla osób nie pochodzących z Polski. Głównym warunkiem ubiegania się o kredyt na zakup nieruchomości przez obcokrajowca czytaj dalej.

Przed zakupem apartamentu nad morzem, warto wybrać się w jego okolice, aby poznać klimat oraz atrakcje jakie nam oferuje miejscowość nadmorska. Warto się zastanowić nad doborem najemców. Jeśli planujemy wynajmować czytaj dalej.

Kredyt hipoteczny wiąże nas na wiele lat z bankiem. Dobrym sposobem na przejście przez procedurę bankową bez stresu jest skorzystanie z porady specjalisty. Najlepszy momentem na zaciągnięcie kredytu hipotecznego czytaj dalej.

Kredyt hipoteczny to decyzja niekiedy wiążąca na całe życie. Dla banku kredytobiorcy zobowiązani są do regularnego spłacania rat kredytowych, rozwód nie zwalnia ich z obowiązku opłat. W świetle prawa małżonkowie nie pozostają czytaj dalej.

Głośno zapowiadana nowa ustawa hipoteczna wchodzi w życie. Po wielu konsultacjach projekt ustawy został zaakceptowany, na szczęście wprowadza ona głównie większy zakres ochrony dla kredytobiorców czytaj dalej.

Zakup nieruchomości to inwestycja długofalowa, za którą stoją koszty nie tylko te związane z kredytem. Kredyt hipoteczny staje się coraz droższy i nie każdy może sobie na niego pozwolić. O własnym mieszkaniu warto zacząć myśleć z wyprzedzeniem i zacząć gromadzić środki potrzebne na realizację zakupu nieruchomości czytaj dalej.

Kłopoty ze spłatą kredytu hipotecznego mogą się zdarzyć na każdym etapie życia. Istnieje kilka rozwiązań impasu kredytowego. Jedna droga prowadzi do urlopu kredytowego, a druga dorestrukturyzacji zadłużenia. Każda z opcji ma wady i zalety, ale niewątpliwie daje wiele możliwości wyjścia ze spirali zadłużenia czytaj dalej.

Droga do otrzymania środków finansowych na zakup własnego mieszkania jest wyboista i wymaga od nas posiadania sporej wiedzy. W internecie można korzystać z kalkulatorów symulujących naszą zdolność kredytową, na tej podstawie można wyszukać oferty nieruchomości, ale po rzeczywistą symulację, warto wybrać  czytaj dalej.