maj 5, 2017

Budowa domu

Czym jest kosztorys budowlany przy budowie domu?

Kosztorys budowlany jest dokumentem, który powinien zostać wykonany przed każdą dużą inwestycją. Oszacowanie kosztów, jakie poniesiemy w związku z planowana inwestycją wybudowania domu będzie nam potrzebne przy określeniu czytaj dalej.

Ekologiczny dom a pozwolenie na jego wybudowanie

Mogłoby się wydawać, że aby zamieszkać we własnym domu musimy przejść przez całą biurokrację związaną zuzyskaniem pozwolenia na budowę domu. Okazuje się, że wybudowanie domu ekologicznego z modułów nie wymaga  czytaj dalej.

Co powinien zawierać projekt domu?

Projektując dom, należy kierować się kilkoma warunkami, aby spełniał on swoje ostateczne przeznaczenie. Poza ładnym wyglądem powinien być również funkcjonalny, przestronny oraz energooszczędny czytaj dalej.

Budowa domu bez tajemnic

Budowa domu przebiega według harmonogramu prac budowlanych, które podzielone są na etapy. Budowę przyszłego domu, warto rozłożyć na czynniki pierwsze i sporządzić szczegółowy plan prac, jakie mamy do wykonania na początku, w czasie trwania  czytaj dalej.

Jak wybudować dom krok po kroku?

Budowa domu to nie tylko układanie cegły na cegle, ale również formalności. Zazwyczaj składa się z kilku etapów prac budowlanych. Czeka nas jeszcze wybór ekipy budowlanej. Można zatrudnić generalnego wykonawcę, który wybuduje dom od podstaw  czytaj dalej.

Pozwoleniena prace budowlane

Rozpoczynając budowę należy wiedzieć, że poszczególne etapy budowy mogą, ale nie muszą wymagać pozwolenia odpowiednich instytucji. Od 2015 roku obowiązuje przepis mówiący, że budowę domu jednorodzinnego jedynie się zgłasza czytaj dalej.

Jak wybrać solidną ekipę budowlaną?

Przed wybudowaniem domu, należy wykonać kilka kroków, aby budowa nie przerodziła się w koszmar. Połową sukcesu jest znalezienie odpowiedniej firmy budowlanej. Nie jest to zadanie proste, ale do zrealizowania. Przede wszystkim warto skorzystać z porad znajomych czytaj dalej.

Jaki kredyt wybrać pod budowę domu?

Budować dom można w dwóch systemach, mianowicie w systemie gospodarczym lub poprzez samodzielne zatrudnianie ekip budowlanych na poszczególnych etapach budowy. Skupmy się na systemie gospodarczym, który oznacza dobór ekipy budowlanej czytaj dalej.