Jak wynajmować nieruchomości nad morzem?

Wynajem nieruchomości  nad morzem w celach komercyjnych zyskał na popularności pod koniec lat 90 ubiegłego stulecia. Nieruchomości nad morzem to spełnienie marzeń o plaży, piasku i nieograniczonym dostępie do relaksu. Przyjrzymy się bliżej cieniom i blaskom wynajmu nieruchomości nad morzem.

Jakie są zalety nieruchomości na wynajem?

Polskie morze to nie tylko cudowne widoki, ale również świetne miejsce do zakupu nieruchomości na wynajem. Mieszkania na wynajem zyskują na popularności, na którą przekłada się nie tylko dobra lokalizacja, ale równie niepokoje w krajach, które do tej pory były chętniej wybierane przez polaków.

Okolica polskiego morza zyskała na atrakcyjności, bliskość kilkuwioskowych kurortów zachęciła do zadbania o miasta miasteczka nad Bałtykiem. Zakup nieruchomości nad morzem w najbardziej popularnej miejscowości może być kosztowną inwestycją z racji na standardy panujące w okolicy.

Decydując się na własne mieszkanie nad morzem, musimy się zastanowić, gdzie nasi potencjalni klienci chcieliby odpoczywać. Po kilku miesiącach pracy w dusznych biurach, staniu w korkach raczej będą poszukiwać spokojniejszych lokalizacji, ale niezbyt daleko od miejskich atrakcji.

Z czego sfinansować zakup nieruchomości nad morzem?

Zazwyczaj są dwa rodzaje finansowania zakupu nieruchomości, mianowicie z własnych środków lub za pomocą kredytu hipotecznego. Nie oszukujmy się, ale nie każdego stać na zakup nieruchomości za gotówkę.

Kredyt hipoteczny stwarza nam możliwość nabycia nieruchomości, która po pierwsze będzie na siebie zarabiać, a po drugie spłaci nam kredyt. Przy rozsądnym gospodarowaniu zarobkami z wynajmu uda nam się w miarę szybko spłacić nieruchomość i znacznie więcej zarabiać.

Ile zyskamy na wynajmie nieruchomości nad morzem?

Zyski zawsze są proporcjonalne do inwestycji. Zakup nieruchomości nad morzem możemy sfinansować z własnych środków lub za pośrednictwem kredytu hipotecznego. Nasze zyski uzależnione są nie tylko od rodzaju sfinansowania inwestycji, ale również od sezonu.

Jednym z mankamentów nieruchomości nad morzem jest właśnie nieprzewidywalna pogoda. Jeden sezon może być bardzo dobry, ale drugi będzie znacznie słabszy.

Przykład:

Załóżmy, że kupujemy apartament nad morzem o powierzchni 50 metrów kwadratowych za kwotę 200 tys. zł. Zakładamy, że wynajmujemy mieszkanie od wczesnego sezonu, czyli od 1 maja do końca września za średnią cenę 250 zł za dobę. Nasz zysk będzie się szacował w granicach 38 tys. zł.

Cena za wynajem apartamentu nie może być ani za niska, ponieważ wzbudzi podejrzenia potencjalnych klientów, ani też za wysoka w stosunku do naszej konkurencji. Podsumowując, mieszkania nad morzem pozwalają na pewne zabezpieczenie w postaci posiadanej nieruchomości. Przed jej zakupem należy przede wszystkim przeanalizować lokalizację, okoliczne atrakcje oraz dostęp do morza. Im dalej do plaży tym wartość mieszkania na wynajem spada.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem hipotecznym zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *